SWANSON Olej magnezowy Powiększ do pełnego rozmiaru

SWANSON Olej magnezowy

Olejek magnezowy Zechstein to skuteczny i szybki sposób na uzupełnienie niedoboru magnezu w organizmie.

Więcej szczegółów

1 dostępny

Ostatnie egzemplarze!

Cena brutto: 43,50 zł

Olejek magnezowy Zechstein to innowacyjny sposób na dostarczenie organizmowi magnezu przez skórę. Szczególnie polecany zawodnikom uprawiającym dyscypliny wytrzymałościowe, takie jak triathlon czy marathon.

Olejku magnezowego Zechstein nie przyjmuje się doustnie, lecz nakłada bezpośrednio na skórę, gdzie preparat świetnie wchłania się bezpośrednio do wnętrza komórek . Olejek magnezowy Zechstein jest mocno nasyconym roztworem chlorku magnezu o oleistej konsystencji ze względu na wysoki stopień nasycenia, jednak nie jest to olejek w prawdziwym tego słowa znaczeniu. Udowodniono, że zewnętrzne stosowanie Olejku magnezowego Zechstein zwiększa poziom magnezu we krwi aż do 5 razy w porównaniu z magnezem przyjmowanym doustnie! Olejek magnezowy Zechstein to skuteczny i szybki sposób na uzupełnienie niedoboru magnezu w organizmie.

Skład: 100% chlorek magnezowy Zachstein™

Zastosowanie olejku magnezowego


Olejek magnezowy Zechstein

W celu zapewnienia organizmowi dziennej dawki magnezu, należy spryskać skórę Olejkiem magnezowym Zechstein oraz delikatnie wmasować. Zwykła dawka obejmuje od 8 do 32 aplikacji rano i wieczorem, zależnie od indywidualnych potrzeb. Wykazano, że najodpowiedniejszym miejscem do codziennej aplikacji olejku są okolice rąk i ramion. Istnieje jednak również możliwość stosowania olejku na udach, łydkach lub brzuchu. Pachy także stanowią odpowiednie miejsce aplikacji produktu. W tym przypadku olejek magnezowy jednocześnie służy za dezodorant. Podczas pierwszego użycia olejku należy zastosować małą dawkę, zwiększając ilość olejku w miarę jak skóra zacznie się do niego przyzwyczajać. W miejscach zastosowania może być odczuwalne delikatne mrowienie oraz uczucie ciepła. Jest to normalny znak wskazujący na wchłanianie się magnezu w skórę. Osoby o wrażliwej skórze mogą doznać nieprzyjemnego odczucia w miejscu aplikacji stężonego roztworu magnezu. W takim przypadku zaleca się rozcieńczenie olejku magnezowego wodą w proporcji 1:1. Należy jednak mieć na uwadze, że wówczas zawartość magnezu ulega redukcji o połowę. Z tego powodu należy zaaplikować dwukrotną ilość olejku w celu dostarczenia skórze pożądanej ilości magnezu. W przypadku nieprzyjemnego uczucia odczuwalnego już po wyschnięciu olejku magnezowego na skórze, wystarczy przemyć dane miejsce wodą. Zalecane jest jednak pozostawienie olejku na skórze na 5 do 10 minut w celu należytego wchłonięcia.

Magnez Zechstein dla sportowców!

Z doświadczeń sportowców wynika, że olejek magnezowy wmasowany bezpośrednio w bolący mięsień w trakcie treningu, zawodów, lub na krótko po nich, daje korzystne efekty. W rezultacie mięśnie nie męczą się tak łatwo, jak również regenerują się szybciej. Okolice bolącego mięśnia należy bezpośrednio spryskać od 5 do 10 razy, a następnie delikatnie wmasować substancję. W razie potrzeby środek może być stosowany również w trakcie treningu lub zawodów. Olejek magnezowy redukuje okres regeneracji mięśni po intensywnym wysiłku fizycznym. Z doświadczeń sportowców wynika, że relaksacyjna kąpiel magnezowa tuż po wysiłku jest szczególnie korzystna. W takim przypadku stężenie roztworu magnezu w pełnej kąpieli powinno wynosić przynajmniej 2%. W tym celu niezbędne jest użycie około 2 kg płatków magnezu. Temperatura wody powinna wynosić około 37 stopni Celsjusza. Pełną kąpiel magnezową zaleca się w przypadku przemęczonych, bolesnych mięśni z nadmiarem kwasu mlekowego.Kąpiel stóp w roztworze o wyższym stężeniu olejku magnezowego również uzupełnia niedobór magnezu w sposób szybki i skuteczny. W przypadku tego rodzaju kąpieli sugerowane stężenie roztworu to przynajmniej 5%. Na jedną kąpiel stóp w 5 litrach wody przypada około 0,6 litra olejku magnezowego.

 

Dawkowanie


Dzienne zalecane spożycie magnezu (RDA)

Oficjalne dzienne zalecane spożycie magnezu wynosi około 400 mg. Zalecenia spożycia RDA opierają się na wartościach niezbędnych do zapobiegania niedoborowi danej substancji. Jednakże, jak wynika z badań naukowych, te zalecane ilości mogą być niewystarczające dla utrzymania optymalnego stanu zdrowia i wydajności, zwłaszcza w przypadku sportowców. W konsekwencji wielu specjalistów domaga się podwyższenia RDA magnezu do poziomu od 6 do 8 mg na kilogram masy ciała, co odpowiada dziennej dawce 400 do 900 mg czystego magnezu, w zależności od masy ciała.

Magnez jest zazwyczaj dostępny w postaci soli magnezu, tj. chlorku magnezu, cytrynianu magnezu, orotatu magnezu, siarczanu magnezu i podobnych. W celu określenia dawki, ważne jest, aby pamiętać, że dzienne zalecane spożycie dotyczy porcji czystego magnezu, nie zaś masy soli magnezu.

Olejek magnezowy Zechstein

1 ml nasyconego roztworu chlorku magnezu Zechstein zawiera 103 mg czystego magnezu. W produkcie Swanson Olejek magnezowy 1ml to 8 pełnych przyciśnięć atomizera. Przykładowo, 8 natrysków przypada na 1 ml skoncentrowanego olejku magnezowego (31% RDA), 32 natryski dostarcza 412 mg czystego magnezu.